PLA matter 3D materjal

PLA materjal 3D printimises

PLA on üks kõige populaarsem ja keskkonnasõbralikum 3D printimise materjal. PLA on tuntud oma mitmekülgsuse ja suhteliselt lihtsa kasutatavuse poolest, muutes selle ideaalseks valikuks nii algajatele kui ka professionaalidele. Kuid nagu iga materjal, on ka PLA-l oma tugevused ja nõrkused. Räägime lähemalt,millised on PLA omadused ning millised eelised ja puudused on selle kasutamisel.

1. Lihtne ja Lai Kasutatavus
PLA on tunnustatud kui kõige lihtsamini prinditav ja laialdasemalt kasutatav 3D printimise materjal turul. See teeb sellest hea valiku algajatele, kuna PLA ei nõua kõrgeid printimise temperatuure ega spetsiaalseid printimis tingimusi näiteks nagu kuumutatud printimisalus. Lisaks on materjal laialdaselt kättesaadav ning valikus on mitmeid erinevaid värvitoone. Samuti on PLA-l hea viimistlusvõimalusi, muutes selle universaalseks valikuks mitmesuguste projektide jaoks.

2. Madal Kokkutõmbumine ja Hea Mõõtmetäpsus
PLA on ideaalne materjal detailide printimiseks. Detailide, mis nõuavad täpsust ja teravaid nurki, sest materjal tõmbub jahtudes väga vähe kokku. See omadus võimaldab luua keerukaid ja täpseid mudeleid, ilma et peaks muretsema mõõtmete moonutamise pärast jahtumis protsessi ajal.

3. Lai Valik Värve ja Viimistlusvõimalusi
PLA-d on saadaval laias värvivalikus, pakkudes loomingulistele hingedele ja disaineritele võimalust oma projekte isikupärastada. Lisaks on turul saadaval erinevad PLA tüüpe, näiteks: läbipaistev, metallik, neoon, ja isegi muutuva värvusega filamendid, mis reageerivad temperatuurile või valgusele.

Tundub, et PLA on justkui ideaalne materjal, mis sobib kõigile, siis on ka mõned tähelepankud, mida tasub PLA kasutamisel silmas pidada

1. Piiratud Soojuskindlus
PLA peamine miinus on selle suhteliselt madal soojuskindlus. Materjal hakkab pehmenema temperatuuridel üle 60°C, mis piirab selle kasutamist kohtades, kus toode võib kokku puutuda kõrgemate temperatuuridega.

2. Pole piisavalt tugev materjal
Kuigi PLA on suhteliselt tugev materjal, ei pruugi see olla sobilik valik projektidele, mis nõuavad kõrget mehaanilist tugevust või vastupidavust. Materjalid nagu ABS või nailon pakuvad paremat löögikindlust ja tugevust raskemate kasutustingimuste jaoks.

3. Biolaguneb spetsiaalsetes tingimustes
Kuigi PLA biolagunevus on eelis keskkonnale, tuleb märkida, et komposteerimine nõuab spetsiifilisi tingimusi, mida ei pruugi olla lihtne saavutada tavalises kodukompostis. Seega võib materjali “rohelisus” praktikas olla piiratud.

Nüüd kui oled PLA materjaliga lähemalt tuttav ning tõded, et PLA on just see mida Sul vaja läheb siis suure värvivaliku PLA materjale leiad meie kodulehelt https://ruumik.ee/tootekategooria/pla/