PLA matter 3D materjal

PLA materjal 3D printimises

PLA on üks kõige populaarsem ja keskkonnasõbralikum 3D printimise materjal. PLA on tuntud oma mitmekülgsuse ja suhteliselt lihtsa kasutatavuse poolest, muutes selle ideaalseks valikuks nii algajatele kui ka professionaalidele. Kuid nagu iga materjal, on ka PLA-l oma tugevused ja nõrkused. Räägime lähemalt,millised on PLA omadused ning millised eelised ja puudused on selle kasutamisel.

Loe edasi
3d printimine

Mis on 3D printimine?

Täna leiab poelettidelt hulga mänguasju, mis on valmistatud plastmassist. Enamus selliseid mänguasju valmistatakse sulanud plastikust, mis valatakse vormidesse. Pärast tahkumist neid töödeldakse ning lõppviimistletakse ja pannakse kokku mänguasi. 3D printimisega on asjad teistmoodi. Tegu võib olla küll plastikuga (saab printida ka muudest materjalidest), kuid esemed valmistatakse kiht-kihi haaval printides, kasutades selleks 3D printerit.

Loe edasi
3d printimine

3D printeri enamlevinud materjalid. Millisest alustada?

Täna on turul väga palju erinevaid materjale. Materjalid erinevad üksteisest struktuuri, tugevuse, painduvuse kui ka printimise lihtsuse poolest. Millised on kolm kõige enam levinud 3D materjali? Millisest materjalist oleks mõistlik alustada?

Loe edasi